Olcay Çakır Turgut: “Burası Fenerbahçe, Başarabileceğimize İnanıyorum”

Altyapısından yetiştiği Fenerbahçe’mizde ikinci dönemini geçiren ve Kadın Basketbol Takımımızın kaptanlığını yapan milli basketbolcumuz Olcay Çakır Turgut, yeni sezon öncesi düzenlenen Medya Günü’nde Salon Tribünü ekibinden Aydın Şenyuva’ya EuroLeague Women’da şampiyonluk hedefine, altyapılara ve gelecek planlarına dair açıklamalarda bulundu.

• Olcay hoş geldin. Seni altyapılardan beri takip ediyorum. Fenerbahçe çıkışlısın, Fenerbahçe’den ayrıldın, tekrar geri döndün. Şu anda takımı nasıl görüyorsun? Yeni sezonla ilgili neler söyleyebilirsin?

Hazırlık dönemimiz biraz zorlu geçti, çünkü çok eksiğimiz var. Amerika’daki sezon devam ettiği için çok eksiğimiz var. Tam istediğimiz gibi başlayamadık ama sonrasında bence takım olarak çok iyi devam ettik. Eksik olmamıza rağmen, yaptığımız bütün hazırlık maçlarından galip ayrıldık. Bunların iyiye işaret olduğunu düşünüyorum. Takıma gelecek oyuncular da bu düzenin içine eklenecek, dahil olacak. Çok iyi uyum sağlayacaklarına inanıyorum, çünkü hepsini tanıyoruz zaten. Bundan sonra gelecek olanların hepsi, bildiğimiz oyuncular. Takımı iyi görüyorum, inşallah bu sene de namağlup şampiyon olacağız.

• Peki EuroLeague’de hedeflediğimiz şampiyonluğu yakalama şansını nasıl görüyorsun? Tabii Ekaterinburg çok önde ama…

Bütçe olarak konuşmak benim için şu anda anlamsız olur. Ama basketbol, takım sporu. Harcanan bütçeler tabii ki önemli ama takım ruhunu yakaladığınız zaman yenilmeyecek bir takım olduğunu düşünmüyorum. Ve burası Fenerbahçe, biz istersek başarabileceğimize inanıyorum. Hedefimiz her sene EuroLeague şampiyonluğu, inşallah bu sene o kupayı müzemize getireceğiz.

Medya Günü’nden: Víctor Lapeña, Tuğçe Canıtez ve Olcay Çakır Turgut. Fotoğraf: Atilla Sertbakan / fenerbahce.org

• Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu önemli guardlardan birisisin. Senden sonra gelebilecek, seni geçebilecek bir oyuncu görüyor musun? En azından Türk basketbolu için, altyapıdan gelen oyuncular olabilir mi?

Türk basketbolunda çok yetenekli sporcular var, çok yetenekli kardeşlerim var. Şimdi burada isim vermek, tabii ki çok doğru olmaz. Ama çok sevdiğim kardeşlerim var açıkçası. Ama Türk basketbolunda bunun, ne yazık ki biraz daha yaptığın hamlelerle bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Yani büyük kulüplerde oynayabilmek için çok oynamak, çok tecrübe edinmek gerekiyor. Sadece yetenek yeterli kalmıyor. Onlara önerim, oynamaları ve tecrübe kazanmaları. İnşallah kardeşlerimle birlikte en üst düzeyde, birlikte oynama şansı bulurum.

• Şu anda yaşın genç ama, ileride kulüpte kalıp yöneticilik veya antrenörlük pozisyonu alma düşüncen var mı?

Ben evliyim zaten. Tabii ki, öncelikle basketbolu bıraktıktan sonra bir çocuk… Ama ondan sonrasında, bilmiyorum, bunlar açıkçası çok ilerisi. O kadarını düşünmedim. Ama tabii ki, neden olmasın? Fenerbahçe’de kalıp bir şeyler yapmayı isterim.

• Taraftarlara vereceğin mesaj nedir?

Onları çok özledik. Onlarla oynamayı çok özledik. Onların sesini duymayı gerçekten çok özledik. Onlar bize çok moral veriyorlar, motivasyon sağlıyorlar. Bu sezon yüzde elli ile de olsa, en azından taraftarlarımızla birlikte oynayacağız. Bu yüzden takım olarak çok mutluyuz. İnşallah bizi maçlarda yalnız bırakmazlar.

• Umarım, yeni sezonda başarılar diliyorum.

Teşekkür ediyorum, sağ olun.

Fotoğraf: fenerbahce.org

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s